Clocks hours Clocks minutes Clocks seconds

   Alanya'da

 
 
 

Birbirinden Güzel Plajlar

Son Düzenlenme Tarihi
11.09.2014
Yaklaşık 70 km sahil şeridi ile Alanya Türkiye'nin sayılı tatil yörelerinden biridir. Sahil şeridi üzerinde yer alan birbirinden güzel plajlar, çok çeşitli kum yapısı, genişlik ve derinleşme hızıyla birbirinden ayrılırlar. Alanya'da beyaz ya da sarı renkli kumlara, aniden ya da yavaş yavaş derinleşen, dalga boyları farklı, suyun berraklığı farklı birçok plaj bulabilirsiniz. Bu plajlarda denize girmek huzur, keyif ve eğlence bakımından da farklılıklar göstermektedirler. Bütün plajların kıyılarından denize girmek serbest olmakla birlikte hemen her plajda şezlong ve şemsiye kullanmak ekstra ücrete tabidir. Burada turistler ve ziyaretçiler tarafından genel olarak en sık kullanılan plajları ve bunların cezbedici taraflarından bahsedeceğiz. Hangi plajın sizi en çok mutlu edeceğini bulmanız için mümkün olduğunca çok plajı denemenizi de tavsiye ediyoruz.

Alanya Kleopatra PlajıKleopatra Plajı Alanya merkezde Alanya Kalesi'nin batı yakasında yer alan plaj Alanya'nın en yoğun ve kalabalık plajlarından biridir. İnce kalınlıkta beyaz kum yapısında ve geniş kumsala sahiptir. Adeta bir havuz gibi olup deniz içinde 4-5 adım attıktan sonra boy hizasında derinlik vardır. Bu hızlı derinleşmeden ötürü denizin dalgaları kıyıda diğer plajlara göre daha şiddetlidir. Plajda birçok su sporunun yapılabileceği kiralama merkezleri de bulunmaktadır.

Keykubat Plajı Alanya merkezde Alanya Kalesi'nin doğu yakasında yer alan bu plaj da Alanya ziyaretçilerinin çok yoğun bir şekilde ziyaret ettiği plajlardandır. İnce bir kum yapısında sahip ve geniş bir kumsala sahiptir. Suyun derinliği yavaş yavaş artmaktadır ve boy hizasına ulaşmak için yer yer 15-20 metre ilerlemek gerekebilir. Alanya'nın doğu yakasından denize dökülen akarsuların az da olsa suyu bulanıklaştırması sebebi ile deniz suyu koyu mavi renkte görülmektedir. Su sporları açısından en geniş kapsamlı merkezler bu plaj üzerinde bulunmaktadır.

Portakal Plajı Alanya merkezde doğu tarafta yer alan Keykubat plajının Oba Çayı'ndan sonraki kısmı da denebilir. Yapısal özellikler olarak Keykubat plajına benzerdir fakat biraz daha dışarıda olduğundan dolayı merkeze göre daha az kalabalık vardır. 

Alanya Ulaş-Emirgan PlajıUlaş-Emirgan Plajı Alanya'nın batı kısmında kent merkez bölgesinin hemen dışında bulunmaktadır. Plajın hemen yanında bulunan devasa kayalıkların oluşturduğu eşsiz manzara ve kayalıklardan atlayabilme gibi eğlencesiyle denenmesi gereken bir plajdır. Orta kalınlıkta beyaz kum yapısı, hızlı derinleşen kıyısı ve masmavi deniziyle müthiştir.

İncekum Plajı Alanya'nin 25km batısında adından da anlaşılabileceği gibi incecik kumu ve çok geniş kumsalıyla eşsiz kumsallardan biridir. Deniz kıyısı son derece yavaş derinleşmekte olup dalga şiddeti çok çok azdır. Eşsiz güzelliğinden dolayı kalabalık biraz fazladır fakat buna rağmen denemenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

Alanya İncekum Plajı Alanya İncekum PlajıMavi Bayrak NedirMavi Bayrak nedir?

Deniz suyunun temizliğini, çevre yönetimine önem verildiğini, çevre bilincinin oluşturulmasına yönelik etkinliklerin yapıldığını ve plaj veya marinayı kullananların ihtiyaçlarına cevap verecek donanım ve güvenliğin garanti edildiğini gösteren Mavi Bayrak, plaj ve marinalara verilen uluslararası bir çevre ödülüdür.

Alanya'nın mavi bayrak sahibi plajları

Mahalle Plaj Adı
Merkez Kleopatra Doğu Halk Plajı
Merkez Keykubat Halk Plajı
Merkez Damlataş Halk Plajı
Merkez Kleopatra Batı Halk Plajı
Oba Taksim International Oba Köy Hotel
Oba Grand Kaptan Hotel
Avsallar Aska Baran Hotel
Avsallar Rubi Platinium
Avsallar Top Hotel
Avsallar Aska Just In Beach
Avsallar Rubi Otel
Avsallar Ulusoy Aspendos Hotel
İncekum İncekum Beach Resort Hotel
İncekum Pegasos Royal Hotel
İncekum Pegasos Club
İncekum Pegasos Resort Hotel
Kargıcak Dinler Hotel
Kargıcak Titan Otel
Kargıcak Drita Hotel Resort
Kargıcak Goldcity Otel
Kargıcak Utopia World Deluxe Otel
Kestel Sunset Beach Hotel
Kestel Orient Palace Resort Hotel
Kestel Club Paradiso Hotel
Konaklı Saphir Otel
Konaklı Insula Resort&Spa Hotel
Konaklı Timo Resort Hotel
Konaklı Turtaş Hotel
Konaklı Club Dizalya
Konaklı Club Dem Hotel
Konaklı Dizalya Palm Garden
Konaklı Quattro Beach Spa&Resort
Konaklı Titan Garden
Konaklı Caretta Beach Otel
Konaklı Titan Select Hotel
Konaklı Telatiye Resort Hotel
Konaklı Yetkin Otel
Konaklı Mirador Hotel
Konaklı Rheme Beach Hotel
Konaklı TT Hotels Pascha Bay
Mahmutlar Green Peace Hotel
Mahmutlar Club Hotel Ulaşlar
Okurcalar Delphin Botanik Hotel
Okurcalar Mukarnas Resort Hotel
Okurcalar Aska Buket Resort Spa
Okurcalar Arycanda Deluxe Resort
Okurcalar Meryan Hotel
Okurcalar Delphin Deluxe Resort Hotel
Okurcalar Water Planet
Okurcalar Sidera Hotel
Okurcalar Porto Azzuro Delta Hotel
Okurcalar Saphir Resort&Spa Hotel
Okurcalar Justiniano Club Park Conti Otel
Okurcalar Justiniano Club Alanya
Okurcalar Vikingen Quality Resort
Okurcalar Granada Luxury Resort Hotel
Payallar Sun Heaven Hotel
Türkler Manolya Otel
Türkler Jasmine Beach Resort
Türkler Club Güneş Garden Hotel
Türkler Aydınbey Gold Dreams
Türkler Eftalia Marin Resort Hotel
Türkler Sentido Gold Island Hotel
Türkler Vikingen Infinity Otel

Etiketler
+ Arkadaşlarınla Paylaş
+ Yorumunu Yap
  Copyrights 2014 © alanyalovers.com Tüm hakları saklıdır. Hiçbir şekilde içerikler kopyalanamaz. Başka yerde kullanılamaz.
A project by ARGEYA